Vilanova i la Geltrú
Ara a Vilanova

Escoles

Places de P3 i 1r d'ESO per centre a la preinscripció, i alumnes matriculats per etapa.

Places d'entrada a la preinscripció 2026/2027

Places ofertes i assignades a P3 i a 1r d'ESO a cada centre. Les vacants són les places ofertes que no s'han assignat.

Places ofertes P3

515

488 assignades

Places ofertes 1r d'ESO

455

455 assignades

P3

CentreTitularitatOfertesAssignadesEn 1a opcióVacants
Divina ProvidènciaPrivat2323230
El CimPrivat4239383
Escola CanigóPúblic3635291
Escola CossetàniaPúblic1818170
Escola El MargallóPúblic1816122
Escola GinestaPúblic3633253
Escola ÍtacaPúblic3633233
Escola L'AragaiPúblic1818140
Escola L'ArjauPúblic3634302
Escola LlebetxPúblic1816162
Escola Pia de Vilanova i la GeltrúPrivat4239363
Escola Pompeu FabraPúblic3636350
Escola Sant JordiPúblic3636320
Escola VoleranyPúblic3636250
Sant BonaventuraPrivat4235357
Santa Teresa de JesúsPrivat4241401

1r d'ESO

CentreTitularitatOfertesAssignadesEn 1a opcióVacants
Divina ProvidènciaPrivat3310
El CimPrivat5520
Escola Pia de Vilanova i la GeltrúPrivat5520
Institut Baix a marPúblic8686480
Institut Dolors Mallafrè i RosPúblic8686860
Institut Joaquim MirPúblic113113870
Institut Manuel de CabanyesPúblic1441441380
Sant BonaventuraPrivat7730
Santa Teresa de JesúsPrivat6640

Evolució de les places d'entrada

CursP3 · ofertesP3 · assignades1r d'ESO · ofertes1r d'ESO · assignades
2026/2027515488455455
2025/2026467435479468
2024/2025531526524516
2023/2024504481541540
2022/2023536508540525
2021/2022572588560610
2020/2021596598594657
2019/2020675605573573
2018/2019649603563573
2017/2018617570536528

Alumnes matriculats per etapa

Inclou només les etapes generals: les dades d'altres estudis del darrer curs són incompletes.

CursInfantilPrimàriaESOBatxillerat
2025/20262.1563.9023.1071.038
2024/20252.1753.9403.1801.089
2023/20242.2214.0023.1841.102
2022/20232.3454.0463.2271.070
2021/20222.3614.0263.2061.075
2020/20212.3724.0873.2141.100
2019/20202.4734.2823.2091.116
2018/20192.4694.3503.1901.074
2017/20182.5014.3843.0951.047
2016/20172.5484.3773.0281.065
2015/20162.6134.4262.9791.005